Sąskaitų faktūrų išrašymas

Sąskaitų rūšys

Sąskaitos būna išankstinės, standartinės ir PVM sąskaitos faktūros.

Kas yra išanskstinė sąskaita faktūra?

Išrašoma prieš suteikiant paslaugas, dažniausiai naudojant prieš darbų pradžią norint gauti sutartą avansą. Taip pat galima naudoti, neesant tikriems ar klientas vis dar planuoja užsisakyti iš Jūsų paslaugas (dažniausiai reikalinga, kai sąskaita išrašoma reguliariai, teikiamos prenumeratos paslaugos ir pan.). Ši sąskaita nėra saugomas dokumentas ir užtenka saugoti iki standartinės sąskaitos-faktūros išrašymo.

Sąskaita faktūra

Išrašoma tik pabaigus darbus ir juos patvirtinus su pirkėju. Sąskaitoje privaloma nurodyti sutartą sumą už darbų atlikimą, jei buvo sumokėtas avansas, tai reikia nurodyti pastabose.

PVM sąskaita faktūra

Tokią sąskaitą gali išrašyti tik būnant registruotu PVM mokėtoju ( privaloma registruotis PVM mokėtoju, jeigu per metus pajamos siekia 45 tūkst. eurų). Nuo standartinės sąskaitos faktūros beveik nesiskiria – pavadinime turi būti nurodoma, jog tai PVM sąskaita faktūra. privaloma nurodyti PVM mokėtojo kodą ir išskiriamas atskiras laukelis įrašyti apskaičiuotai PVM sumai.

Kreditinė sąskaita faktūra

Šios sąskaitos galima išvengti jei yra išrašoma išankstinė sąskaita, taip pasitvirtiname darbus su pirkėju bei esame tikri, jog suma nebesikeis ir sąskaitoje faktūroje ji bus nurodyta teisingai. Vis dėlto, jeigu reiktų grąžinti pinigus klientui, su šia kreditine sąskaita naikinamas pardavimo faktas. Išrašius kreditinę sąskaitą, galima išrašyti naują sąskaitą arba PVM sąskaitą faktūrą.

Visos šioms sąskaitos privaloma turėti numeraciją. Kokia numeracija pasirenkama, nėra svarbu, dažniausiai tai būna inicialai ir serijos numeris, tačiau turi būti laikomasi nuoseklumo ( t.y. SF0001;SF0002…). Standartinės ir PVM sąskaitos turi būti saugomos 10 metų nuo išrašymo.

Šie dokumentai gana laisvos formos, nėra apibrėžtas dizainas, tačiau svarbu, jog būtų pateikiami visi reikalingi duomenys:

Pardavėjo rekvizitai – Įmonės pavadinimas, kodas, atsiskaitomoji sąskaita, PVM mokėtojo kodas(jei registruotas PVM mokėtojas). Dažnai nurodomas fizinis registracijos adresas bei kontaktai.

Pirkėjo rekvizitai – jeigu pirkėjas fizinis asmuo, užtenka nurodyti jo vardą pavardę ir /arba namų adresą, /arba konktaktinius duomenis. Asmens kodas nenurodomas. Juridinio pirkėju atveju nurodomi tie patys rekvizitai, kaip pardavėjo atveju, tik nereika atsiskaitomosios sąskaitos.

SVARBU: elektroniniu būdu pateiktų sąskaitų nereikia pasirašyti nei vienai pusei.
Sąskaitos faktūros pavyzdys:

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *